• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Русский
 • NASZA OFERTA
  Przemysł motoryzacyjny

  Od ponad 10 lat dostarczamy elementy złączne do przemysły motoryzacyjnego. Oferujemy ze składu ponad 400 różnych wyrobów, głównie nakrętki i śruby do zgrzewania ale także szereg elementów rysunkowych wykonanych według specyficznych wymagań naszych klientów. Z naszego magazynu w Krzemienicy, gdzie kompletujemy wysyłki, wysyłamy nasze towary nie tylko do Polski i Europy ale także do inne kontynenty.

  Co oferujemy?

  W naszych działaniach, koncentrujemy się na kilku głównych grupach produktów:

  – elementy złączne do karoserii

  – elementy złączne do siedzeń samochodowych

  – elementy złączne do układów wydechowych

  – elementy złączne do systemów zawieszenia

  – elementy złączne do silników

  – elementy złączne do mocowania elementów plastikowych

  Oferujemy głównie nakrętki i śruby do zgrzewania według norm VW, ale także norm Fiata, Daimlera, PSA. Oprócz tego w swoim portfolio posiadamy tulejki do zgrzewania, elementy wytwarzane na prasach transferowych (blechmutter) oraz inne elementy rysunkowe.

  Komu dostarczamy?

  Z powodzeniem współpracujemy z wielkimi koncernami motoryzacyjnymi Tier 3 i Tier 2. Możemy poszczycić się wieloletnią współpracą z Kirchhoff Automotive, S.N.O.P (wcześniej Tower International), Gedia Group, Magna Automotive.  W 2015 otrzymaliśmy tytuł “Supplier of the year 2015” od koncernu Kirchhoff Automotive oraz w 2013 I 2014 Supplier of the year w Kirchhoff Hungary.

  Zdecydowana większość oferowanych przez nas wyrobów trafia finalnie do grupy Volkswagen (VAG), niemniej dostarczane przez nas elementy złączne można znaleźć w samochodach takich marek jak Opel, Fiat, Ford, Suzuki, BMW, Renault, Scania, Volvo czy Toyota.

  Jakość – filozofia „zero defect”

  W naszej działalności stosujemy filozofię „zero defect”. Wszystkie dostarczane przez nas wyroby, podlegają 100% kontroli jakości. W naszej firmie od wielu lat stosujemy specjalistyczne maszyny sortujące, które potrafią rozpoznać i odseparować te elementy, które choćby minimalnie odbiegają od założonych wymagań jakościowych. Posiadamy i eksploatujemy 5 nowoczesnych, optyczno-laserowych maszyn sortujących włoskiej firmy Dimac, światowego lidera w dziedzinie sortowania elementów złącznych. Maszyny te, zarówno do sortowania elementów typu nakrętka jak i śruba, analizują w czasie rzeczywistym wszystkie możliwe parametry geometryczne, ale także sprawdzają jakość gwintu, obecność garbików zgrzewalniczych, wykrywają mikropęknięcia przy użyciu prądów wirowych (EddyCurrent).

  W naszym laboratorium, wyposażonym między innymi w maszynę wytrzymałościową Zwick, urządzenie pomiarowe Keyence, twardościomierz Wizhard oraz urządzenie do pomiaru grubości powłok X-ray Fischerscope, codziennie kontrolujemy jakość wszystkich wyrobów. Ponadto współpracujemy z akredytowanymi laboratoriami zarówno na pobliskich uczelniach wyższych jak i innych instytucja mieszczących się w Dolinie Lotnicznej.

  http://ktwia.prz.edu.pl/laboratoria/laboratorium-metrologii-technicz/

  https://labmat.prz.edu.pl/en/co-operation/co-operation-with-industry

   

  Montaż paper plug

  Jedną z wartości dodanych do sprzedawanych przez nas wyrobów jest montaż papierowych zatyczek, tzw. paper plug. Montaż realizowany jest przez naszych pracowników przy użyciu specjalizowanych pras ręcznych i stale kontrolowany na wymaganą siłę wypychania paper plug. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, dopracowanemu procesowi oraz doświadczonym pracownikom z powodzeniem montujemy tysiące paper plugs w nakrętkach do zgrzewania. Spełniamy wymagania normy VW 60211.

  Montaż Massebolzen

  Dział montażu zajmuje się także montażem/łączeniem Massebolzen (śruba z nakrętką). Oba elementy są wstępnie skręcane a następnie dokręcane  odpowiednim momentem kluczem dynamometrycznym. Gwarantuje to wysoką powtarzalność i stabilność procesu.